KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11389053
*
nr 1138 9053
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvarell, Staffan Kronberg (f. 1902), "Skogsgläntan Björnnäset", motivet: 14x10
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:58:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 14:38:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
nr 1138 9053
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvarell, Staffan Kronberg (f. 1902), "Skogsgläntan Björnnäset", motivet: 14x10
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 14:38:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född 1902.Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



